Alior i BPH – fuzja rodzi problemy?

Rynek usług bankowych w naszym kraju nieustannie przechodzi różnego rodzaju transformacje. Niby nie ma kryzysu gospodarczego, a jakoś tak ciągle słyszymy o różnego typu zawirowaniach. Najnowszym tego przykładem była fuzja Aliora i BPH, która miała miejsce w marcu 2017.

Połączenie tych dwóch banków jest szczególnie ciekawe w kontekście faktu, iż twórcy Alior Banku to osoby niegdyś blisko związane z bankiem BPH właśnie. Warto tu wspomnieć, że pod koniec pierwszej dekady obecnego stulecia kilku specjalistów postanowiło stworzyć instytucję finansową, która wprowadzi całkowicie nową jakość w polskiej bankowości. To stwierdzenie nie ma na celu „kadzenia” Alior Bank – fakty jednak są takie, że był to pierwszy bank na polskim rynku, który tak ogromne sumy przeznaczał na kreację wizerunku. alior bph

Zresztą, co tu dużo mówić – chyba wszyscy doskonale znamy wizerunek tej firmy. Nieodłączny melonik, w połączeniu ze standardowym już w bankowości garniturem sprawiał, że Alior początkowo rzeczywiście robił wrażenie „wyższej kultury bankowości”. Niestety, ostatnia fuzja z Bankiem BPH sprawiła, że wizerunek tej firmy nieco podupadł. W momencie połączenia Alior z BPH pojawiły się ogromne problemy z korzystaniem z dotychczasowych usług przez klientów, którzy mieli do tej pory konta w Aliorze bądź BPH.

Paradoks?

Co ciekawe, Alior Bank był jednym z pierwszych banków w Polsce, który oferował tak szeroki wachlarz produktów typowo internetowych. Dziesięć lat temu, gdy firma dopiero raczkowała na rynku, propozycje Aliora były swoistą sensacją – mało która konkurencyjna instytucja finansowa mogła zaoferować tak dobre warunki bankowości online. 

Zdawałoby się, że gdy łączą siły tak duże (a jednocześnie zamożne) instytucje, to raczej niewiele może pójść źle. Tymczasem, problemy z korzystaniem z konta internetowego zwyczajnie podkopały zaufanie do tej firmy i zapewnianego przez nią bezpieczeństwa – ostatecznie, bankowość online stanowi absolutną podstawę w dzisiejszych czasach!

Na szczęście, fuzja Alior BPH właśnie się skończyła, a problemy z logowaniem czy pełnym korzystaniem z konta online podobno nie przytrafiają się już użytkownikom. Trzeba tylko mieć nadzieję, że kolejne przejęcia na polskim rynku finansowym nie będą łączyły się z podobnymi perturbacjami.

źródła zdjęć: wyborcza.biz; aliorbank.pl; https://www.bph.pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.